За нас

Ролпласт е основана во 2000 г. како фирма која се занимава со ПОГОНИ производство и продажба на надворешни и внатрешни ролетни. За 23 години Ролпласт успешно се претвори во еден од водечките производители на врати, прозори и ролетни во Европа. Фирмата има производствен погон од 40 000 м2. Изградбата започна во 2008 г. и за планираната инвестиција од 35 милиони евра, Ролпласт доби сертификат за Инвеститор класа А, како и признание за Инвеститор на годината во областа на Преработувачката индустрија за 2017 година. Во 2022 година Ролпласт доби сертификат класа А за проект кој што е поврзан со проширување на производствената база во Костинброд со вкупна вредност од 9.3 милиони евра и отворање на нови 30 работни места.

ТИМОТ на Ролпласт има примарна цел производство на богата гама од квалитетни продукти, со кои што ќе одговориме на барањата на секој клиент. Ролпласт работи по програмата 20 клуча, програма за постојано подобрување на ефективноста во сите етапи на производството, доставата и монтажата. Ролпласт е сертифицирана по меѓународниот систем за контрола на квалитет ISO 9001:2008 и системот за контрола на безбедноста на информациите ISO 27001:2005.

Видете каталог Видете сертификат

Производи

...
Прозорци

Прозорци со одлични перформанси за звучна и топлинска изолација, енергетски ефикасни и со заштита од провалување.

Дознајте повеќе
...
Врати

Дрвени, стаклени, ПВЦ, алуминимуски и дрвени внатрешни врати.

Дознајте повеќе
...
Надворешни ролетни / капаци за прозорци

За сигурност и заштита од сонце, со можност за управување на надворешни ролетни и вградливост.

Дознајте повеќе
...
Завеси / комарници

Најдобриот аксесоар за домот: роло, „ден и ноќ“, плисе, вариолајт и римски завеси и алуминимумски венецијанки.

Дознајте повеќе
...
Гаражни врати

За сигурност и спокојство, сегменти и роло гаражни врати.

Дознајте повеќе
...
Стакло

Со специјална обработка во различни видови и типови на изработка.

Дознајте повеќе
23

години традиција и квалитет

10

години гаранција на бојата и појава на пукнатини

5

години гаранција за профилите, оковот и термопаните

4

држави во кои е распространета нашата продажна мрежа

ЗА ROLLPLAST

МИСИЈА

Создаваме комфорт, стил и елегантност во домовите на нашите клиенти, при што истовремено нудиме квалитетни и енергетско ефективни решенија , со грижа за природата.

ВИЗИЈА

Да бидеме лидер на Балканот и да налагаме стандарди за квалитет и иновативност во производството на врати, прозорци и ролетни.

ВРЕДНОСТИ

Коректност, професионализам, иновативност, точност и брзина, постојано подобрување.

Побарајте понуда

Контактирајте не со конкретно барање за Вашиот објект. Нашиот тим веднаш ќе Ве контактира за разработка барањето и понуда за соработка.

КОНТАКТ

НАШИТЕ ПРОЗОРЦИ

 • 01 ЗВУЧНА И ТОПЛИНСКА ИЗОЛАЦИЈА

  За да се обезбеди удобност во вашиот дом и канцеларија, многу е важно да обрнете доволно внимание на факторите како што се бучава и топлинска изолација при изборот на соодветни прозорци. Бучавата е еден од најподценетите фактори за нашето здравје, а добрата топлинска изолација ќе ве спаси од непотребни трошоци за греење или ладење. Правилниот профил ќе го направи вашиот дом тивок, мирен, ладен преку лето и топол во зима.

 • Дали знаевте дека над 40% од загубите на топлина минуваат низ прозорците? Затоа е многу важно да одберете профил кој е прилагодлив и ја одржува топлината внатре во зима, а летото го прави вашиот дом ладен. Енергетската ефикасност зависи од профилот, од стаклото и од типот на дистанционер. Испратете барање и нашите специјалисти со задоволство ќе ве известат!

 • Полициските податоци покажуваат дека најчестите обиди за кражба се низ прозорците. Сите наши прозорци имаат основно ниво на безбедност, но за уште поголема безбедност, ние нудиме производи со безбедносен оков. Овој оков има посебни точки за заклучување и рачка Hoppe Secustik +, ламинирано стакло, за да ви помогне да спиете и да патувате мирно.

 
 

НАШИТЕ ВРАТИ

 • 01 ИЗБОР НА МАТЕРИЈАЛИ

  Внатрешни врати се важен дел од начинот на кој изгледа вашиот дом или канцеларија. Вратите Rollplast се отпорни на температурни флуктуации, издржуваат на различна влажност и добро дихтуваат. Нашите внатрешни врати може да се направат од различни материјали, во зависност од вашите потреби и желби! Изберете помеѓу PVC, алуминиумски, стаклени, стаклени со дрвена каса или дрвени профили.

 • Нашите внатрешни врати се достапни во широк спектар на бои и дезени за да понудат решение за секој дом и за секој стил! Можете исто така да изберете од многуте украсни стакла за вашите внатрешни врати.

 • 03 Продукти

  • ДРВЕНИ ВНАТРЕШНИ ВРАТИ
  • ВНАТРЕШНИ СТАКЛЕНИ ВРАТИ
  • ПВЦ ВНАТРЕШНИ ВРАТИ
  • АЛУМИНИУМСКИ ВНАТРЕШНИ ВРАТИ
  • ДРВЕНИ ВНАТРЕШНИ ВРАТИ

НАДВОРЕШНИ РОЛЕТНИ КАПАЦИ ЗА ПРОЗОРЦИ

 • Надворешните ролетни и капаци го заштитуваат Вашиот дом од сонцето во лето, правејќи го по ладен (и Ви заштедуваат пари за климатизација!) и ја задржуваат топлината внатре во просторијата во зимата. Тие се одличен изолатор од надворешната бучава, а најголемата предонст им е тоа што ја зголемауваат сигурност на Вашиот дом или канцеларија.

 • Надворешните ролетни можат да бидат управувани рачно или со помош на ел. мотор. За вас разработивме варијанта за моторно управување преку тастер, централа, систем за централно управување и систем со можност за седмично или месечно програмирање. Други високотехнолошки начини за управување се вградените сензори за дожд, сонце и ветар. Благодарение на нив, дури без да сте дома, вашиот дом ќе биде заштитен од надворешни влијанија.

 • 03 ПРОДУКТИ
  • ПРИМА
  • МИНИ
  • МИНИ ОВАЛ
  • МАКСИ
  • INTEGRO МИНИ / МАКСИ
  • PVC РЕЛАКС
  • АЛУМИНИУМ РЕЛАКС
  • ВГРАДЕНА РОЛЕТНА TROCAL
  • ВГРАДЕНА РОЛЕТНА TROCAL
   СО СКРИЕНА МОНТАЖА
  • ВГРАДЕНА РОЛЕТНА ROLLPLAST BASIC
 
 

НАШИТЕ ЗАВЕСИ / НАШИТЕ КОМАРНИЦИ

 • 01 НАЈДОБРИОТ АКСЕСОАР ЗА ДОМОТ

  Завесите се прекрасен и функционален аксесоар, кој што додава стил и карактер во вашиот дом или офис! Нашите завеси се изработени од најквалитетни материјали и се чистат многу лесно. Изберете од различните модели наведени подолу – сите завеси се предлагаат во нај-различни дезени, бои, како и во нестандардни форми. Испратете ни барање за понуда и ние ќе ве консултираме со задоволство!

 • 02 ПРОИЗВОДИ
  • РОЛО ЗАВЕСИ
  • РОЛО ЗАВЕСИ "ДЕН И НОЌ"
  • ПЛИСЕ ЗАВЕСИ
  • ВАРИОЛАЈТ ЗАВЕСИ
  • РИМСКИ ЗАВЕСИ
  • АЛУМИНИУМСКИ ВЕНЕЦИЈАНКИ

ГАРАЖНИ ВРАТИ

 • Нашите гаражни врати се функнционални и сигурни, за максимум заштита на вашиот автомобил, канцеларија, продавница. Тие се предлагаат во различни бои, за да одговараат идеално на зградата, а заклучувањето е осигурено од нашите испитани механизми за затварање и заклучување.

 • Индивидуални решенија со модерен дизајн и одлични термоизолациони карактеристики-Избор од бои и видови на панели-Можност за изработка со рачно и автоматско отварање-Можност за изработка на гаражни врати до 18 м.кв.

 • 03 РОЛО ГАРАЖНИ ВРАТИ

  Нашите врати се познати по добри показатели за топлинска и звучна изолација, како и со квалитетните материјали од кои што се произведуваат. Благодарение на иновацијата при заклучувањето, ние предлагаме задавижување преку тастер или далечинско управување – како ви е на вас поудобно! Предлагаме исто така поставување на сензори или долна греда со вграден дополнителен сензор. Гаражните врати Ролпласт се отвараат тивко и лесно и се достапни во многу бои.

 
 

НАШЕТО СТАКЛО

 • 01 СПЕЦИЈАЛНА ОБРАБОТКА НА СТАКЛОТО

  Закаленото стакло се произведува преку специјална топлинска обработка на стаклото во печка која што го загрева над 600 степени. Потоа тоа брзо се лади со воздух. Како резултат на "калењето", стаклото станува поздраво (шест пати поиздржливо од обичното стакло). Од тоа стакло ние правим врати, туш кабини, покривни конструкции и мебел од стакло.

 • Сите наши продукти од стакло се со највисок квалитет, при што материјалот е преработен по најиновативна технологија. Предлагаме богат избор на стаклени прегради за канцеларии , угостителски објекти и куќи; застаклување на балкони, како и висококвалитетни туш кабини.

Галерија

  Контакт

  Адреса

  Ул. Московска 30, Скопје, Македонија

  Телефон

  +389 76 221 032
  +389 78 245 051

  Работно време

  Пон. - Пет.: 9:00 - 5:00
  Недела: 9:00 - 13:00

  Loading
  Вашата порака е испратена. Ви благодариме!